Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R475K35NT
Part No.:
GMC32X7R475K35NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R475K35NT.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R475K35NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R475K35NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R475K35NT?
Image GMC32X7R475K35NT
Part Number GMC32X7R475K35NT
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)