Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R476M6R3NT
Part No.:
GMC32X7R476M6R3NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R476M6R3NT.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R476M6R3NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R476M6R3NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R476M6R3NT?
Image GMC32X7R476M6R3NT
Part Number GMC32X7R476M6R3NT
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)