Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32Y5V106Z50NT
Part No.:
GMC32Y5V106Z50NT
Datasheet:
AnpuGMC32Y5V106Z50NT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V Y5V 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32Y5V106Z50NT on Anpu?
3. Are the GMC32Y5V106Z50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32Y5V106Z50NT?
Image GMC32Y5V106Z50NT
Part Number GMC32Y5V106Z50NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)