Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32Y5V476Z10NT
Part No.:
GMC32Y5V476Z10NT
Datasheet:
AnpuGMC32Y5V476Z10NT.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V Y5V 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32Y5V476Z10NT on Anpu?
3. Are the GMC32Y5V476Z10NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32Y5V476Z10NT?
Image GMC32Y5V476Z10NT
Part Number GMC32Y5V476Z10NT
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)