Cal-Chip Electronics, Inc. GMC43X5R685K50NT
Part No.:
GMC43X5R685K50NT
Datasheet:
AnpuGMC43X5R685K50NT.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X5R 1812
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC43X5R685K50NT on Anpu?
3. Are the GMC43X5R685K50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC43X5R685K50NT?
Image GMC43X5R685K50NT
Part Number GMC43X5R685K50NT
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)