Cal-Chip Electronics, Inc. GMC43X7R102K100NT
Part No.:
GMC43X7R102K100NT
Datasheet:
AnpuGMC43X7R102K100NT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 1812
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC43X7R102K100NT on Anpu?
3. Are the GMC43X7R102K100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC43X7R102K100NT?
Image GMC43X7R102K100NT
Part Number GMC43X7R102K100NT
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)