Cal-Chip Electronics, Inc. GMC43X7R226K50NT
Part No.:
GMC43X7R226K50NT
Datasheet:
AnpuGMC43X7R226K50NT.pdf
Description:
CAP1812 X7R 22UF 10% 50V
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC43X7R226K50NT on Anpu?
3. Are the GMC43X7R226K50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC43X7R226K50NT?
Image GMC43X7R226K50NT
Part Number GMC43X7R226K50NT
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)