Cal-Chip Electronics, Inc. GMC43Y5V106Z35NT
Part No.:
GMC43Y5V106Z35NT
Datasheet:
AnpuGMC43Y5V106Z35NT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V Y5V 1812
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC43Y5V106Z35NT on Anpu?
3. Are the GMC43Y5V106Z35NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC43Y5V106Z35NT?
Image GMC43Y5V106Z35NT
Part Number GMC43Y5V106Z35NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)