Cal-Chip Electronics, Inc. GMC43Z5U105M50NT
Part No.:
GMC43Z5U105M50NT
Datasheet:
AnpuGMC43Z5U105M50NT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U 1812
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC43Z5U105M50NT on Anpu?
3. Are the GMC43Z5U105M50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC43Z5U105M50NT?
Image GMC43Z5U105M50NT
Part Number GMC43Z5U105M50NT
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)