Citizen Finedevice Co Ltd CM51932768DZFT
Part No.:
CM51932768DZFT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuCM51932768DZFT.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CM519
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order CM51932768DZFT on Anpu?
3. Are the CM51932768DZFT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM51932768DZFT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CM51932768DZFT
Part Number CM51932768DZFT
Manufacturer Citizen Finedevice Co Ltd
Series CM519
Package/Case 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency 32.768 kHz
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)