Citizen Finedevice Co Ltd HCM4932000000ABJT
Part No.:
HCM4932000000ABJT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
AnpuHCM4932000000ABJT.pdf
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
HCM49
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
140 Ohms
Operating Mode:
3rd Overtone
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
1. How to order HCM4932000000ABJT on Anpu?
3. Are the HCM4932000000ABJT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCM4932000000ABJT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCM4932000000ABJT
Part Number HCM4932000000ABJT
Manufacturer Citizen Finedevice Co Ltd
Series HCM49
Package/Case HC-49/US
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 32 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 140 Ohms
Operating Mode 3rd Overtone
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)