Comchip Technology SMBJ33CA-HF
Part No.:
SMBJ33CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AnpuSMBJ33CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ33CA-HF on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ33CA-HF is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ33CA-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ33CA-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ33CA-HF.
Image SMBJ33CA-HF
Part Number SMBJ33CA-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)