CTS-Frequency Controls 535EL19205GA5
Part No.:
535EL19205GA5
Datasheet:
Anpu535EL19205GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Type:
VCTCXO
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 535EL19205GA5 on Anpu?
3. Are the 535EL19205GA5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 535EL19205GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 535EL19205GA5.
Image 535EL19205GA5
Part Number 535EL19205GA5
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 19.2 MHz
Function Enable/Disable
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)