CTS-Frequency Controls 535EL20005GT5
Part No.:
535EL20005GT5
Datasheet:
Anpu535EL20005GT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Type:
TCXO
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 535EL20005GT5 on Anpu?
3. Are the 535EL20005GT5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 535EL20005GT5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 535EL20005GT5.
Image 535EL20005GT5
Part Number 535EL20005GT5
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function Enable/Disable
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)