CTS-Frequency Controls 535L12805GA5
Part No.:
535L12805GA5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu535L12805GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ SNWV
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
535
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
VCTCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 535L12805GA5 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 535L12805GA5 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 535L12805GA5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 535L12805GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 535L12805GA5.
Image 535L12805GA5
Part Number 535L12805GA5
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 535
Package/Case 10-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 12.8 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)