CTS-Frequency Controls 535L19205GA5
Part No.:
535L19205GA5
Datasheet:
Anpu535L19205GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Type:
VCTCXO
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 535L19205GA5 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 535L19205GA5 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 535L19205GA5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 535L19205GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 535L19205GA5.
Image 535L19205GA5
Part Number 535L19205GA5
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)