CTS-Frequency Controls 535L32005GT5
Part No.:
535L32005GT5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu535L32005GT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
535
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 535L32005GT5 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 535L32005GT5 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 535L32005GT5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 535L32005GT5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 535L32005GT5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 535L32005GT5
Part Number 535L32005GT5
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 535
Package/Case 10-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)