CTS-Frequency Controls 536EL192X2GA5
Part No.:
536EL192X2GA5
Datasheet:
Anpu536EL192X2GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ HCMOS
Type:
VCTCXO
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 536EL192X2GA5 on Anpu?
3. Are the 536EL192X2GA5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 536EL192X2GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 536EL192X2GA5.
Image 536EL192X2GA5
Part Number 536EL192X2GA5
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 19.2 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)