CTS-Frequency Controls 536EL192X2GT5
Part No.:
536EL192X2GT5
Datasheet:
Anpu536EL192X2GT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ HCMOS
Type:
TCXO
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 536EL192X2GT5 on Anpu?
3. Are the 536EL192X2GT5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 536EL192X2GT5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 536EL192X2GT5.
Image 536EL192X2GT5
Part Number 536EL192X2GT5
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)