CTS-Frequency Controls 536EL20005GA5
Part No.:
536EL20005GA5
Datasheet:
Anpu536EL20005GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ HCMOS
Type:
VCTCXO
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 536EL20005GA5 on Anpu?
3. Are the 536EL20005GA5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 536EL20005GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 536EL20005GA5.
Image 536EL20005GA5
Part Number 536EL20005GA5
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 20 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)