CTS-Frequency Controls 536L10005GA5
Part No.:
536L10005GA5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu536L10005GA5.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ HCMOS
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
536
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 536L10005GA5 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 536L10005GA5 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 536L10005GA5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 536L10005GA5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 536L10005GA5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 536L10005GA5
Part Number 536L10005GA5
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 536
Package/Case 10-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 10 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)