CTS-Frequency Controls 536L32005GT5
Part No.:
536L32005GT5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu536L32005GT5.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ HCMOS
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
536
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 536L32005GT5 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 536L32005GT5 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 536L32005GT5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 536L32005GT5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 536L32005GT5.
Image 536L32005GT5
Part Number 536L32005GT5
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 536
Package/Case 10-SMD, No Lead
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)