CTS-Frequency Controls 580EL200X2CAT
Part No.:
580EL200X2CAT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu580EL200X2CAT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
580
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 580EL200X2CAT on Anpu?
3. Are the 580EL200X2CAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 580EL200X2CAT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 580EL200X2CAT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 580EL200X2CAT
Part Number 580EL200X2CAT
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 580
Package/Case 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 20 MHz
Function Standby (Power Down)
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)