CTS-Frequency Controls 580EL38405CAT
Part No.:
580EL38405CAT
Datasheet:
Anpu580EL38405CAT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Type:
VCTCXO
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 580EL38405CAT on Anpu?
3. Are the 580EL38405CAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 580EL38405CAT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 580EL38405CAT.
Image 580EL38405CAT
Part Number 580EL38405CAT
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Standby (Power Down)
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)