CTS-Frequency Controls 580L38405ITT
Part No.:
580L38405ITT
Datasheet:
Anpu580L38405ITT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Type:
TCXO
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 580L38405ITT on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 580L38405ITT is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 580L38405ITT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 580L38405ITT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 580L38405ITT.
Image 580L38405ITT
Part Number 580L38405ITT
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)