CTS-Frequency Controls 580N320X2CTT
Part No.:
580N320X2CTT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu580N320X2CTT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
580
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 580N320X2CTT on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 580N320X2CTT is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 580N320X2CTT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 580N320X2CTT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 580N320X2CTT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 580N320X2CTT
Part Number 580N320X2CTT
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 580
Package/Case 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)