CTS-Frequency Controls 580N320X2IAT
Part No.:
580N320X2IAT
Datasheet:
Anpu580N320X2IAT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Type:
VCTCXO
Frequency:
32 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 580N320X2IAT on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 580N320X2IAT is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 580N320X2IAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 580N320X2IAT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 580N320X2IAT.
Image 580N320X2IAT
Part Number 580N320X2IAT
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±280ppb
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)