CTS-Frequency Controls 581EL32002DAT
Part No.:
581EL32002DAT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
Anpu581EL32002DAT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
581
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
9.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 581EL32002DAT on Anpu?
3. Are the 581EL32002DAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 581EL32002DAT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 581EL32002DAT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 581EL32002DAT
Part Number 581EL32002DAT
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 581
Package/Case 8-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCTCXO
Frequency 32 MHz
Function Standby (Power Down)
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±200ppb
Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 9.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)