CTS-Frequency Controls 581ER38402ITT
Part No.:
581ER38402ITT
Datasheet:
Anpu581ER38402ITT.pdf
Description:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
Type:
TCXO
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
9.5mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order 581ER38402ITT on Anpu?
3. Are the 581ER38402ITT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 581ER38402ITT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 581ER38402ITT.
Image 581ER38402ITT
Part Number 581ER38402ITT
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Standby (Power Down)
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±200ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 9.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)