Diodes Incorporated PSMAJ400CA-13
Part No.:
PSMAJ400CA-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuPSMAJ400CA-13.pdf
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC SMA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
342V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
730mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
1. How to order PSMAJ400CA-13 on Anpu?
3. Are the PSMAJ400CA-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PSMAJ400CA-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSMAJ400CA-13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PSMAJ400CA-13
Part Number PSMAJ400CA-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 730mA
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)