Diotec Semiconductor LDI75L3.3UA
Part No.:
LDI75L3.3UA
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuLDI75L3.3UA.pdf
Description:
VR SOT-89 24V 3.234V 3.366V
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Series:
Package/Case:
TO-243AA
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.055V @ 1mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Protection Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-89
1. How to order LDI75L3.3UA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that LDI75L3.3UA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the LDI75L3.3UA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LDI75L3.3UA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LDI75L3.3UA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LDI75L3.3UA
Part Number LDI75L3.3UA
Manufacturer Diotec Semiconductor
Series -
Package/Case TO-243AA
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.055V @ 1mA
Current - Output 100mA
Current - Quiescent (Iq) -
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features -
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)