Eaton - Electronics Division SMAJE33CA
Part No.:
SMAJE33CA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Datasheet:
AnpuSMAJE33CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
1. How to order SMAJE33CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJE33CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJE33CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE33CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE33CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE33CA pin diagram, SMAJE33CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE33CAH SMAJE33CA
Part Number SMAJE33CAH SMAJE33CA
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A 7.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)