Eaton - Electronics Division SMDJE12CAH
Part No.:
SMDJE12CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMDJE12CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC BI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJExxH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
150.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMDJE12CAH on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDJE12CAH is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDJE12CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJE12CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJE12CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJE12CAH pin diagram, SMDJE12CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJE12CAH
Part Number SMDJE12CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SMDJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 150.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)