Eaton - Electronics Division SMDJE30A
Part No.:
SMDJE30A
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMDJE30A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMDJE30A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDJE30A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDJE30A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJE30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJE30A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJE30A pin diagram, SMDJE30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJE30AH SMDJE30A
Part Number SMDJE30AH SMDJE30A
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMDJExxH SMDJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)