Eaton - Electronics Division SMDJE58A
Part No.:
SMDJE58A
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMDJE58A.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMDJE
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.1A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
1. How to order SMDJE58A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDJE58A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDJE58A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDJE58A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJE58A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMDJE58A pin diagram, SMDJE58A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDJE58A
Part Number SMDJE58A
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AB, SMC
Series SMDJE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32.1A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)