Eaton - Electronics Division SMFE28AH
Part No.:
SMFE28AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMFE28AH.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMFExxH
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order SMFE28AH on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFE28AH is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFE28AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE28AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE28AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE28AH pin diagram, SMFE28AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE28AH
Part Number SMFE28AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)