Eaton - Electronics Division SMFE28ALH
Part No.:
SMFE28ALH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMFE28ALH.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SOD-123F
Series:
SMFExxLH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order SMFE28ALH on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFE28ALH is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFE28ALH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFE28ALH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFE28ALH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFE28ALH pin diagram, SMFE28ALH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFE28ALH
Part Number SMFE28ALH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SOD-123F
Series SMFExxLH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)