Eaton - Electronics Division STS321120U901AH
Part No.:
STS321120U901AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
TVS DIODE 12VWM 24VC SOD323
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
ST
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order STS321120U901AH on Anpu?
3. Are the STS321120U901AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STS321120U901AH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STS321120U901AH
Part Number STS321120U901AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case SC-76, SOD-323
Series ST
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W
Power Line Protection No
Applications CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency 90pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)