Fairchild Semiconductor FAN23SV10MMPX
Part No.:
FAN23SV10MMPX
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
34-PowerTFQFN
Datasheet:
AnpuFAN23SV10MMPX.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 10A 34PQFN
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Series:
Package/Case:
34-PowerTFQFN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Adjustable
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
7V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.6V
Voltage - Output (Max):
5.5V
Current - Output:
10A
Frequency - Switching:
200kHz ~ 1.5MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
34-PQFN (5.5x5)
1. How to order FAN23SV10MMPX on Anpu?
3. Are the FAN23SV10MMPX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN23SV10MMPX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FAN23SV10MMPX.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FAN23SV10MMPX
Part Number FAN23SV10MMPX
Manufacturer Fairchild Semiconductor
Series -
Package/Case 34-PowerTFQFN
Packaging Bulk
Product Status Active
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Adjustable
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.6V
Voltage - Output (Max) 5.5V
Current - Output 10A
Frequency - Switching 200kHz ~ 1.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)