Fairchild Semiconductor ILC6381AP-33
Part No.:
ILC6381AP-33
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuILC6381AP-33.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 100MA SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
100mA
Frequency - Switching:
180kHz
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C (TA)
Supplier Device Package:
SOT-89-3
1. How to order ILC6381AP-33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that ILC6381AP-33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the ILC6381AP-33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ILC6381AP-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ILC6381AP-33.
Image ILC6381AP-33 ILC6381AP-50
Part Number ILC6381AP-33 ILC6381AP-50
Manufacturer Fairchild Semiconductor Fairchild Semiconductor
Series - -
Package/Case TO-243AA TO-243AA
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Function Step-Up Step-Up
Output Configuration Positive Positive
Topology Boost Boost
Output Type Fixed Fixed
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) - -
Voltage - Input (Max) 10V 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 5V
Voltage - Output (Max) - -
Current - Output 100mA 100mA
Frequency - Switching 180kHz 180kHz
Synchronous Rectifier No No
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (TA) -30°C ~ 80°C (TA)