Fairchild Semiconductor ILC6390CM-33
Part No.:
ILC6390CM-33
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuILC6390CM-33.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 50MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
50mA
Frequency - Switching:
100kHz, 180kHz
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C (TA)
Supplier Device Package:
SOT-23-5
1. How to order ILC6390CM-33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that ILC6390CM-33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the ILC6390CM-33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ILC6390CM-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ILC6390CM-33.
Image ILC6390CM-33
Part Number ILC6390CM-33
Manufacturer Fairchild Semiconductor
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Bulk
Product Status Active
Function Step-Up
Output Configuration Positive
Topology Boost
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -
Voltage - Input (Max) 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 50mA
Frequency - Switching 100kHz, 180kHz
Synchronous Rectifier No
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (TA)