Good-Ark Semiconductor 15KPA20CA
Part No.:
15KPA20CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Datasheet:
Anpu15KPA20CA.pdf
Description:
TVS, UNI-DIR, 15000W, 20V, P600
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
440.2A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P-600
1. How to order 15KPA20CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 15KPA20CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 15KPA20CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 15KPA20CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPA20CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as 15KPA20CA pin diagram, 15KPA20CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 15KPA20CA
Part Number 15KPA20CA
Manufacturer Good-Ark Semiconductor
Package/Case P600, Axial
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 440.2A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)