Good-Ark Semiconductor SMAJ15CA
Part No.:
SMAJ15CA
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ15CA.pdf
Description:
TVS, BI-DIR, 400W, 15V, DO-214AC
Manufacturer:
Good-Ark Semiconductor
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ15CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ15CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ15CA pin diagram, SMAJ15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ15CA
Part Number SMAJ15CA
Manufacturer Good-Ark Semiconductor
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJx
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)