HY Electronic (Cayman) Limited SMBJ24CA
Part No.:
SMBJ24CA
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Datasheet:
AnpuSMBJ24CA.pdf
Description:
SURFACE MOUNT UNI/BI-DIRECTIONAL
Manufacturer:
HY Electronic (Cayman) Limited
Series:
SMBJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ24CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ24CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ24CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ24CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ24CA pin diagram, SMBJ24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ24CA
Part Number SMBJ24CA
Manufacturer HY Electronic (Cayman) Limited
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)