Infineon Technologies TLE4295GV33HTSA1
Part No.:
TLE4295GV33HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Datasheet:
AnpuTLE4295GV33HTSA1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
OPTIREG™
Package/Case:
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
45V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.4V @ 20mA
Current - Output:
30mA
Current - Quiescent (Iq):
200 µA
Current - Supply (Max):
4 mA
PSRR:
60dB (100Hz)
Control Features:
Power Fail
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SCT595-5
1. How to order TLE4295GV33HTSA1 on Anpu?
3. Are the TLE4295GV33HTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLE4295GV33HTSA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLE4295GV33HTSA1
Part Number TLE4295GV33HTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series OPTIREG™
Package/Case 6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 45V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 20mA
Current - Output 30mA
Current - Quiescent (Iq) 200 µA
Current - Supply (Max) 4 mA
PSRR 60dB (100Hz)
Control Features Power Fail
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 150°C