KEMET C0603C332J5HACAUTO
Part No.:
C0603C332J5HACAUTO
Datasheet:
AnpuC0603C332J5HACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X8R 0603
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603C332J5HACAUTO on Anpu?
3. Are the C0603C332J5HACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C332J5HACAUTO?
Image C0603C332J5HACAUTO
Part Number C0603C332J5HACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X8R HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)