KEMET C0603X103K1RAC3121
Part No.:
C0603X103K1RAC3121
Datasheet:
AnpuC0603X103K1RAC3121.pdf
Description:
.010UF 100V
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X103K1RAC3121 on Anpu?
3. Are the C0603X103K1RAC3121 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X103K1RAC3121?
Image C0603X103K1RAC3121 C0603X103K1RAC31217042
Part Number C0603X103K1RAC3121 C0603X103K1RAC31217042
Manufacturer KEMET KEMET
Series SMD Comm X7R Flex -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10000 pF -
Tolerance ±10% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient X7R -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
Features Soft Termination -
Ratings - -
Applications Boardflex Sensitive -
Package / Case 0603 (1608 Metric) -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) -