KEMET C0603X221K1RACAUTO
Part No.:
C0603X221K1RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0603X221K1RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X221K1RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0603X221K1RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X221K1RACAUTO?
Image C0603X221K1RACAUTO
Part Number C0603X221K1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)