KEMET C0603X222K5RACAUTO7411
Part No.:
C0603X222K5RACAUTO7411
Datasheet:
AnpuC0603X222K5RACAUTO7411.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X222K5RACAUTO7411 on Anpu?
3. Are the C0603X222K5RACAUTO7411 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X222K5RACAUTO7411?
Image C0603X222K5RACAUTO7411
Part Number C0603X222K5RACAUTO7411
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)