KEMET C0603X223K3RACTU
Part No.:
C0603X223K3RACTU
Datasheet:
AnpuC0603X223K3RACTU.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X223K3RACTU on Anpu?
3. Are the C0603X223K3RACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X223K3RACTU?
Image C0603X223K3RACTU
Part Number C0603X223K3RACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)